6. 5. 2014

BMD jar 2014 deň druhý

Prvé Bratislavské Módne Dni tohto roku, na ktorých som sa zúčastnila druhého dňa prehliadok. Na celú udalosť som sa dosť tešila..a po jej skončení mi to jednoducho nedalo, musím sa trochu porozhorčovať. Môžem povedať že ako celok ma prehliadky sklamali, nejak som od toho čakala viac. A keď si to rozoberiem jednotlivo, tak je výsledok vlatne aj tak podobný...

Sled prehliadok začal talianskou značkou Dondup, ktorá predviedla najskôr jarnú a neskôr aj zimnú kolekciu. Zrejme iba preto, že to je zahraničná značka, čakala som viac... jar/leto mi prišlo také oničom, pokrčené nevýrazné veci... zimná kolekcia bola o niečo lepšia, zaujímavé kožušiny a peleríny, ale aj tak...
Ďalšou kolekciou bol výtvor Dominiky Cibulkovej. Keďže je športovkyňa, nie návrhárka, tak som ani veľa nečakala... ale snáď nie som jediná, čo som zostala trochu prekvapená z tričiek a mikín s nápismi "Domi" a "Pome". A to je všetko.


Nasledovali šaty - a ja som čakala že príde niečo wau. Ale tak nejak opäť zostali moje očakávania nenaplnené, a to už bola tretia prehliadka... Darina Fabriová, ktorej strihy boli pekné, ale jednoducho mi nesedeli materiály - všetko lesklé, alebo so štrasom (až priam preštrasované) a jemne gýčové. 
Neviem si pomôcť.Blažena Ostrovská - áno áno konečne, zaujímavé, farebné, s nápadom. Olanované modelky, prekrývajúce sa látky, vrstvy... neskôr lienkové motívy, toto mi rozhodne sadlo.
Jana Jurčenko bola ďalším svetlým bodom - hoci sa mi na seba dosť začínajú štýlom podobať modely s Pištejovou, ale nevadí. Niektoré sa mi páčili viac, niektoré menej, ale celkový dojem veľmi dobrý.
 Monika Vontszemuová a Katarína Castrovilli aka molet móda na móle. Idea predstavenia kolekcie pre moletky sa mi páči, samotná kolekcia už nie. Samozrejme v molet móde sa používajú iné strihy, ale toto bolo jednoducho vrecovité a neprišlo mi to ničím špeciálne..


Zlatý klinec večera, (takmer) na záver predviedla svoju kolekciu Jana Pištejová. Bod si u mňa získala už len za to, že sa na móle vystriedalo približne 20 rôznych modelov (pričom niektoré značky mali len okolo 6 alebo 8 kúskov..čiže len za hrsť modeliek sa prešlo a už bol aj koniec).
Pištejová sa drží základných prvkov svojich výtvorov, a ako obvykle, niečo sa mi páči viac, niečo menej, ale každopádne ona vie ako na to :) Tyrkysové šaty na fotke sa mi veeľmi preveľmi páčili, a potom sa v nich Verešová premávala po priestore počas celej afterparty (čiže som závistlivo pozerala).
 Aby som to ešte zhrnula, z toľkých prehliadok sa mi páčili vlastne iba tri - Jurčenko, Pištejová a Ostrovská. Očakávala som vyššiu úroveň, keď prehliadky porovnám napríklad s jesenným Fashion Live tak ani vlastne nemám čo porovnávať - Fashion Live na mňa zapôsobil omnoho viac. Oceňujem však drink po prehliadkach a spontánnu vzniknutú afterparty, sprevádzanú vínom, jednohubkami a cupcakeami s marcipánovými lodičkami ;)

fotky toho, ako sme vyzerali my, pribudnú na instagram

zdroj fotiek (prípadne o niečo viac fotiek nájdete na:) zenskyweb.sk

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára